Mesajı Okuyun
Old 24-11-2006, 23:09   #1
Av.Abdulkadir Yıldız

Varsayılan Yokluğumda yapılan duruşma

Değerli Meslektaşlarım;
Aşağıdaki dilekçeme katkılarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

………. MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

DOSYA NO :

Yukarıda esas numarası yazılı dosyanın 21.11.2006 tarih ve saat: 10.15’ deki duruşmasına girmek üzere Mahkemenizin duruşma salonunun önünde saat 10.00’dan itibaren beklemeye başladım. Saat 12.15’e kadar beklememe rağmen duruşma sıram gelmeyince Mahkemeniz mübaşiri …… …………..’a dosyamın alınıp alınmayacağını sordum. Mübaşirin “öğleden sonraya kalır” demesi üzerine adliyeden ayrıldım.
Öğleden sonra saat 13.30’dan itibaren yine Mahkemenizin duruşma salonunun karşısındaki Avukat bekleme odasında beklemeye başladım. Saat tam 14.15’ de koridorda beni gören Mübaşir “Avukat Bey sizin dosyayı aldık” dedi. Yaptığım araştırmada, dosyama ait duruşmanın saat 12.30’da başladığını ve takriben 20 dakika sürdüğünü öğrendim.
Davalı vekili sıfatı ile vekâletname sunmuş olduğum bir dosyada karşılaştığım ve yukarıda özetle anlatmaya çalıştığım olayların hiçbir hukuki gerekçesi yoktur. Yokluğumda yapılan duruşmada gerçekleşen hiçbir işlemi kabul etmiyorum. Bu nedenle duruşmanın yenilenmesini ve tanıkların yeniden dinlenmesini talep ediyorum.
Ayrıca, gerçekleşen bu olayı avukatlık mesleğinin onuruna karşı yapılmış bir davranış olarak algıladığımdan dolayı; Mahkemenizde aynı olayla başka meslektaşlarımın da karşılaşmaması için tüm tedbirlerin alınmasını istiyorum.
Gereği talep olunur. 27.11.2006

Davalı Vekili
Av.Abdulkadir YILDIZ