Mesajı Okuyun
Old 09-03-2009, 21:34   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
7 yıllık evliyim,5 yaşında bir çocuğum var.2 hafta önce boşanma davası açtım. kamuda çalışıyorum.kocam özel bir işte çalışıyor ama boşanma davasını açtığımı,nafaka ve tazminat istediğimi öğrendiği zaman işten çıktı olarak göstermiş kendini.oysa aynı iş yerinden para kazandığını biliyorum ama resmi hiçbir kayıt yok elimde.şimdi kocam benden yoksulluk nafakası isteyeceğini ayrıca nafaka talep edeceğini söylüyor.şimdi resmiyette ben çalışan kadın, kocamda işsiz koca olarak gözüküyor.şu durumda kamuda çalışmak bana tam anlamı ile ceza gibi ...çünkü benim kocamın yaptığı gibi istediğimde işten çıkma gibi bir lüksüm yok.evliliğim boyunca maddi manevi zarar gördüm,fiziksel şiddete de maruz kaldım. şimdi de boşanmaya kalktım diye fiziksel olarak beni dövemeyen bu adam maddi olarak dövmeye çalışıyor.yapabileceğim birşey var mı?yoksa gerçekten kamuda çalışmak bana ceza olarak mı dönecek? şimdiden ilginiz için teşekkürler...

Anlattığınız olayları dava sırasında kanıtlarsanız, eşiniz yoksulluk nafakası alamaz. Çünkü eşinizin davada, kendisinin kusursuz olduğunu ya da sizin daha fazla kusurlu olduğunuzu kanıtlamalıdır. Yine yoksulluk nafakasını, boşanma yüzünden yoksulluğa düşecek olan eş isteyebilmektedir. Eşinizin çalışıyorken bilerek işten ayrılması ya da sigortasız bir işte çalışması her türlü delille kanıtlanabilir.

Hak kaybına uğramamak için mutlaka bir avukattan hukuki destek alınız.