Mesajı Okuyun
Old 08-05-2008, 15:00   #123
Av.Nesrin

Alıntı:
Av.Cengiz Aladağ
Alıntı:
"Gözetlediklerine inanmıyorum. Ya kamera bozuktur ya da başındaki memur uyukluyordur."

Kesinlikle size katılıyorum.Hani gözetlenmesini istediğimden değil ama güvenlik bahanesiyle harcanan o kadar para ve o kadar yatırımın çöpe atılmasından kaynaklı derin sızıdan.

Devletin birincil görevi yaptığımız/varsaymak zorunda kaldığımız toplumsal sözleşme gereği vatandaşın bedensel ruhsal bütünlüğü gelişimini sağlamak,yaşam,eğitim,sağlık,seyahat,haberleşme,ne fes alma, çalışma/çalışabilme vs. için güvenlik değil midir.
Güvenlik doğumdan ölüme,ölümden sonraya kadar devlet gelenek ve etiği şeklinde gerçekleşmez mi.Devletin ilk ve birincil görevi bu güvenliği sağlamak değil midir.
Devlet kendi eliyle benim rızam dışımda beni hukuksuz bırakmak için mi vardır.
Artık galiba kimse başlangıçtaki ve çığ gibi büyüyen ileriye yönelik hiçbir adımın atılmadığı ama sürekli geriye gidildiği bir noktada eğitimden bahsetmez bile oldu.Çünkü esasen amaç gerçekleşmiş durumda.Kavramların içi boşaltıldı.Eğitimle bir yere varılamayacağını hepimize gösterdiler!!
Devlet benim ülkemde güvende olmadığımı bana her an ve en etkili şekilde gösteriyor.Bunu bilerek ve isteyerek yapıyor.Çünkü günümüzde devlet bana kamu hizmeti sunmak zorunda değil(sunarsa bir tacir hesabıyla bedelini tahsil edecek) eğitim hakkımın olmadığını zaten biliyorum.Bu iş özel okullara, vakıflara, yabancı sermayeye,Türk sermayeye devredilmiş durumda.İş bulma/bulabilme imkanım çok kısıtlı.Devlet artık ekonomik hayata müdahale etmiyor.Herkes başının çaresine baksın.Daha fazlasını saymaya da gerek yok,hepimizin malumu

Devlete yapılacak bir iş kalıyor.Devlet adı üstünde kamu otoritesi hem iç hem dış güvenlik için silahlanma ve güvenliği artırma göreviyle donanmış.

Çünkü sorunlu ve çözülmesi gereken acil problemlerimizin hiçbiriyle yıllardır hiçbir otorite ilgilenmiyor.Sokaklardaki kapkaç olayları:Gerçekten bu olayları kaynağından çözmek konusunda bir devlet aciz olabilir mi.Yani o çocukları topluma kazandırmak istediği bu istekle yanıp tutuştuğu halde gerekli tüm önlemleri aldığı halde ( eğitim,iş imkanı bulundukları yerden bir dönem tecrit,psikolojik- bedensel tevadiler,terapiler vs.) bu sorunu zerre kadar çözememiş ve bir ülkeyi kendi çocuklarına terk etmiş olabilir mi.
Gerçekten ama gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Bu kadar sorunlarımız varken, daha emeklemeye çalışırken sırf Avrupa veya Amerika'da kullanılan moda yöntemlerle bütçemi bile hesaplayamadan böylesine başı sonu belirsiz bir güvenlik ihtiyacımız var mı.
Veya şöyle soralım bu kadar teknik donanıma sahip ve onu kullanma kararlılığı içindeysek neden bir yerlerde uyuşturucu ticaretine, kadın/ çocuk ticaretine sekte bile uğramıyor.Yani bu işler nasıl oluyor.

Gemiciye bir önceki mesajından dolayı çok fazla hak veriyorum.Gelişmiş ülkeler kameralı cep telefonu kullanırken, eş zamanlı olarak bize önce kafam kadar büyük telefonlar geldi.Ta ki biz stokları tüketip bir üst modeli hak edene kadar!!!
Şimdi de burda aynı sonradan görme durumumuz var malesef.Sistemin maliyeti gelişmiş ülkeleri bile zorlarken ve sistem nedense en çalışması gerekli anlarda devre dışıyken başarısızlığı konusunda birileri tiyolar verirken, bu kadar milli sermaye bu yolda harcanır mı.Biz fakir bir ülkeyiz her kuruş bizim için çok değerli.Neden bu paralar GÜVENSİZLİK için harcanıyor da GÜVENLİĞİMİZ için hiç bir şey yapılamıyor

Çok uzattım farkındayım.Affınıza sığınırım.TERÖR budur.Terörün tüm işlevi işte tam olarak burda yatar.Demokrasiyi yıkmak için demokratik araçlardan yararlanıp bunun için bizim rızamızı alırlar, olmazsa alkışlarımızı toplarlar, olmazsa yoğun ısrarlarımız üzerine üste daha fazla para vererek nazlanarak yaparlar. Her seferinde işlevsizleşerek her seferinde daha da fazlalaşarak gelirler.Her yıkımda biz daha etkilisini isteriz.Zamanla daha vahim bir durum ki en sert lider,en sert tedbirleri alan kolluk isteriz.İşte aklın zehri de burdadır.