Mesajı Okuyun
Old 12-09-2008, 21:50   #2729
Nur Deniz

İlkokula başlayan oğlum bugün 18:00 sularında evimizin kapısını çaldı.Kapıyı açtığım zaman yüzünün sol tarafında burnuyla gözünün birleştiği noktadan başlayan ve yanağının altına doğru yayışmış , göz altını kaplayan şişlik ve morlukla karşılaştım.Gülmesine anlam veremeyerek, panikle ne olduğunu sordum.

Meğer oğlum sıra arkadaşının kalemini gizlice alan başka bir arkadaşından kalemi istemiş . Bunun üzerine arkadaşı yüzünü sıraya vurmuş, benimki de kendine gelince hayli hasar vermiş. Üstelik bir de öğretmen gelince durumu anlatmış eğer kalemi geri vermezse gene döveceğini söylemiş.

Ben hemen geliyorum diyerek sınıfı terketmiş.Yüzünü yıkamış dönmüş ve öğretmenine kararını sormuş.

Öğretmeni de oğlumun haklı olduğunu söyleyip, diğer arkadaşına olması gerekenleri anlatmış.Oğluma da ''Aslanım,, diyerek teselli etmiş.

Olaya iki öğretmen , iki büyük sınıflardan çocuklar da dahil olmuş.

Bu durumdan kalemi alınan arkadaşının hiç zararı olmamış.

Telefon açarak bir de öğretmeninden ve diğer tartıştığı arkadaşının velisinden de teyit ettikten sonra oğluma tekrar sordum;
-Yüzün bu kadar acıyorken neden hala gülüyorsun?

-Ama anne öğretmenim bana ''Aslanım,, dedi.Merak etme bunlar günlük olaylar ben hallederim.Sen benim ödevlerime yardım et E'leri yaz sorunları ben çözerim.Dedi.

Sustum sustum.İşime geldi böyle bir teklif. Ben ödevleri yapsam oğlum bütün sorunları çözse ne olur diye düşündüm.

Asıl ilginç olan aile dostumuz olan müdür yardımcısının söylediği idi.Oğlunuzun karakterinde bir öğrencimiz daha vardı diyerek benim adımı verdi.

Akşam üzeri hastaneye giderek gereken ilaçları aldık.Kendi sınıfından bir kız arkadaşının annesini görünce;

-Teyze sen merak etme,ben Ferma'ya yardım ederim dedi.Arkadaşımın kızını da sınıfta koruyacakmış.

Ben şaşkın o mutlu uyuyor şimdi.Neymiş, öğretmeni ''Aslanım,, demiş.Gururlu ama yaralı oğlum.

Anlaşılan yardımlaşmanın da bir dozu olduğunu ve başkasının işine karışmamayı öğretmem gerekecek.

Oğlan çocuklarının zekasının anneye çektiğini söylerler hep. Bunu da duyduktan sonra susmayı da öğretmem grekecek ama işte bunu nasıl yapacağımı ben de bilmiyorum.Önce benim öğrenmem lazım.

Gururlu , yardımsever, övgüden hoşlanan, ama yaralı bir çocuğun annesiyim bu akşam.

Ve ben de bundan çok gurur duyduğumu itiraf ediyorum