Mesajı Okuyun
Old 08-12-2007, 21:47   #5
umutlaw

Degerli Meslektasim Sayin Avukat erk42,

Efendim, simdi konunuzu daha iyi anladim, tecrubem kadar size tavsiyede bulunmak istiyorum soyle ki: kanaatimce bu husus siddetli gecimsizlik sayilmaz sayilsa bile Almanyada bu bosanma kayd olmasi gerekiyor dolayisiyla Alman mahkemesi muhtemelen eger Turk Mahkemesi bu gerekceyle bosanma karari verirse bosanmayi kabul etmeyecektir ve bu turlu turlu sorunlara yol acacaktir.

Neden diye sorarsaniz: Tekrar altini ciziyorum ictihadlardan ve mahkeme kararlarindan bilgim ve tecrubem el verdigi kadariyla siddetli gecimsizligin esas temeli musterek bir hanede hukuksal bir evlilik bagiyla yasayan iki kisinin evlilik sozlesmesinin basinda hani verdikleri kotu gun ve iyi gun sozlerine artik bagli kalmak istememelerinden kaynaklanan bir sonuctur. Biz bunu Almanyada ve Amerikada boyle yorumlariz tabi Turkiyede nasil yorumlarin ona fazla fikir yurutemem nitekim bence siz siddetli gecimsizligin esasi olarak kisilerin anlasamadiklari gerekcesiyle ayri yasadiklarini ve anlasmazlik oldugundan bir araya gelemediklerini gerekce gosterebilirsiniz diye dusunuyorum.

Saygilarimla