Mesajı Okuyun
Old 21-09-2008, 02:24   #1
GÜLÜMSEYİN

Varsayılan Bosanma sirasinda veya sonrasina oturumum ve oglumun bana velayetinde sorun olur mu?

Öncelikle okuyan herkese merhaba ve fikir vermek isteyenlere simdiden tesekkürler,

Sekiz sene önce, severek-isteyerek evlenip, aile birlesimi yasasi uyarinca Almanya'ya yerlesmis bulunmaktayim; esim ise Almanya'da büyümüs bir Türk vatandasi. Ilkokula yeni baslamis bir de oglumuz var. TR'de iyi bir egitimim, güzel de bir isim vardi, hersey burada da benzeri devam eder sandim, ama olmadi.
Maddi sorun hat safhada. Gayet güzel bir meslegi olmasina ragmen kendi isini yürütemedi ve adeta borc batagindayiz. Su an maasli calismasina ragmen gecmis yakayi birakmiyor ve korkularimi yenemiyorum, gecimsizligin biri bu.
Ben daha birkac aydir calismaya baslamistim, etrafimizda kimse olmadigindan dolayi imkan yoktu ki cocugumu emanet edeyim, calisayim, kindergarten'a bile götürüp - getirecek kimse yoktu. Kimseden ne evde ne disarida calisabilmek icin destek bulamadim.
Bir dönem, saglik sorunlari yüzünden devlet yardimi da aldigimiz icin oturumum da hep kisitli oldu ve benim calisamiyor olmam da etkiliydi tabi bunda.
Karsilikli oturup konusamayacak duruma geldi gecimsizlik ama ben bosanirsam buralarda maddi olarak barinamam ve oglumu alip gidersem cocuk babasini cok az taniyabilir diyerek katlandim bunca zaman ama benden önce nikahsiz yasadigi kadinin evine gidip kizlarinin bir sorununu görüsmüs olmasini kendi agziyla itirafi, beni son demde tamamen cildirtti. Evet sorun büyüktü, haberim de var ama ben TR' ye ailemi görmeye gitmisken, sorunun üzerinden aylar gecmesine ragmen eski yasadigi eve ayak basmasini anlayamadim cünkü benim de cocugumun, evimizin sorunlari var ve ben oturup konusamiyorum.
Bosanmaya kalktigimda benim buradaki durumum ne olur?
TR'de evlendik, davayi nerede acmaliyim?
Maddi bagimsizligim yok gibi birsey, oglum benden alinir mi?
Oglumu alip TR'de bakmama devlet izin verir mi?
Aslinda en ihtiyacim olan sey, kendime yüzyüze konusabilecek danismanlar bulmam mümkün mü? Cünkü sorum, sorunum bir - iki degil. Herhangi bir maddi güvencem de yok, yeni basladigim icin son derece az bir maasim var.
Bu yuva bozulmasin diye cok ugrastim ve artik kafam da karisik, cözüm de bulamiyorum. Birilerinle ciddi konusup, ciddi yardim almam gerektigini düsünüyorum.
Bu uzun yaziya katlanabilenlere gercekten tesekkürler.