Mesajı Okuyun
Old 26-10-2007, 14:58   #9
ahmetyılmaz

Sn . Ergin , zamanaşımı açısından olayı değerlendirme elbette olabilir
Ancak su hususu mesajımda belırtmedıgımı farkettım. 3.kişi ve vekili alacaklarına istinaden müvekkilimin borçlu olduğu icra dosyasındakı alacağa hacız koyduktan ve muvekkılden tahsıl ettıkten sonrakı tarıhte , alacaklı oldukları dosyaya ılıskın acılan dava sonucu takıp ıptal edılmış.
Yanı 3.kişi vekılının aldığı para ıadesı zorunlu hale gelmıs bır durumda.
Elbettekı hukukı yonden sebepsiz zengınlesme hukumlerı cercevesınde de olay dusunulebılır..Takıbın zamanasımından dolayı ıptal proseduru ıse muvekkıl tarafından ıstenmemekte. Ben borcumu odedı ısem, bu gerı verılmelı alacağa demekte.
Bu yonden 3. şahıs ve vekılınden soz konusu ödenen parayı hesaplanacak faızı ıle bırlıkte(takıptetalep edılen faız oranı uzerınden , cunku odeme tarıhınde takıp mıktarı yaklasık odenen mıktar kadar)
iadesi isteniyor.Ancak bu konuda anlaşmazlık soz konusu , işin özü vermemek için bınbır turlu yollar denenıyor...
Netice de , ben tum ıyınıyetlı gorusmelerıme ragmen netıce alamamıs durumdayım ne yazıkkı
bu nedenler ile ceza proseduru muvekkıl tarafından talep edıldıgınden , gerek 3. sahıs ıle ılgılı gerekse vekılı ıle ılgılı hangı suclardan dolayı şikayette bulunulması gerektıgını netlestırmeye calısmaktayım..Bu hususta fıkırlerınızı sunarsanız sevınırım

Not: Gerek meslektasıma gerekse muvekkılıne emın olun kı bu olayın hukukı surece yansımadan ıyınıyetlı bır sekılde sulhen cozulmesı ıcın gereken konusmalar defalarca yapıldı ama netıce menfı

Saygılar