Mesajı Okuyun
Old 15-01-2011, 15:51   #1
Amina

Mesaj Kanuna Göre Nikahta Takılan Takılar Kime Aittir

Merhabalar,
2009 yılında evlendim,nikahta takılan takılar ortak bir kasada bankaya konuldu.2 ay kadar süren bir evliliğin ardından kişisel haklarıma saldırı(darp,şiddetli geçimsizlik ve evlilik bibiriminin temelinden sarsılmış olması sebebi ile boşanma ve talıkılar ile ilgili dava açtım,ancak darp olayını adli tıp raporu ile ispatlayamadım,1 yıla yakın süren davamız her iki tarafın da % 50 suçlu bulunması ile sonuçlandı,takılar ile ilgili olarak başka bir dava açılacağı belirtildi,karşı taraf da düğünde harcanan masraflar ile ilgili 1500 tl'lik maddi kaybı sebebi ve takılar için dava açtı.Mahkeme takılar ile maddi davayı tek bir dava da birleştirdi.

2010 yılında sonra takılar ile ilgili mahkemeye başvurdum,mahkemem hala tek bir dava üzerinden devam ediyor,takıların %80 i bana takıldı elimde bulunan nikah cd'sini mahkemeye ibraz ettim ancak merak ediyorum Resmi kanuna göre takılar gerçekten kadına mı veriliyor? yoksa mahkeme her iki tarafa da takıları eşit mi dağıtıyor sonuç olarak eğer yarı yarıya bölüştürülecek ise bana takılan takıların bir kısmı ile karşı taraf haksız kazanç sağlamış olmayacak mı? ayrıca karşı tarafın maddi anlamda talep etmiş olduğu 1500 tl'lik bedelin hükmü ne olur? karşı tarafın avukatı ziyent eşyaları erkeğindir altınları yarı yarıya paylaşırsanız davadan vazgeçeriz diyor.ziynet altınların erkekte kalacağı ne kadar doğrudur?