Mesajı Okuyun
Old 21-08-2009, 16:29   #45
retina

Son mesaj tarihi 06-07-2009 olarak geçiyor. Bu konuda yeni bir gelişme olmadı mı? Olduysa/yeni bir başlık altında devam ediliyorsa, bu konu hakkında bilgi alabilir miyim?

Merak ettiğim husus: Danıştay'ın kararına karşı yapılabilecek hiç mi bir şey yok? Yani avukatlarımız, bankaların hukuk müşavirlerinin kaale almama, çıkışma, azarlama hatta aşağılamalarına mı maruz kalacaklar ömür boyu? Hadi hukuk müşavirlerini geçtim. Sonuçta bir şekilde hukuk pastasından az ya da çok bir parça kapmışlar diye umut ediyorum. Peki ya diğer çalışanlar? Avukat dediğimiz kişilik, bankada işini görmek için her seferinde ve HERKESE bu durumu izah etmek zorunda mı?

Bütün yazılanları okudum, inanın çok zoruma gitti. Biz o kadar eğitimi avukat=sorun=tartışma=kapışma yakıştırmasını/etiketini yemek için mi alıyoruz? Gururla "Ben Avukatım!" diyip rahat edemeyecek mi hiç Türk avukatları?

Ben ülkemi kınamıyorum, halkımızı da kınamıyorum. Kendi mesleğini ve meslektaşını savunmayıp; kendi menfaati için her yola başvuran, "ben kurtarayım da gerisi önemli değil" diyen, bunun üzerine de yıllarca bu yersiz/haksız hatta gereksiz muamelelere boyun büken, avukat kimliğini tacir kimliğine değişen AVUKAT arkadaşlarımı kınıyorum.

Kimsenin zoruna gitmesin, kimse gücenmesin. Yanlış anlama/anlaşılma da olmasın. O yüzden dikkatle okumanızı rica ediyorum.

Son olarak diyeceğim şu ki; madem bugünkü duruma gelinmiş bir şekilde. Yeri gelmiş bizim yüzümüzden, yeri gelmiş devlet memurundan tut en vasıfsız insanına kadar... Ortada kocaman bir sorun var. Dolayısıyla bunu düzeltecek olanlar da yine "avukatlarımız".

Hepinize işlerinizde kolaylık ve rahatlık dilekleriyle...