Mesajı Okuyun
Old 29-10-2019, 11:16   #1
Batu Han

Varsayılan İstanbul Küçükçekmece Adliyesi'nde Dava

Sevgili Meslektaşlarım bir tanıdığım İstanbul Küçükçekmece İcra Dairesi'nde sahte kimlikle adına alınmış telefon hattı yüzünden açılan takibe yönelik menfi tespit-istirdat davası açmak istiyor. Özetle bir imza incelemesi yapılacak. Ben farklı bir şehirde olduğum için aslında daha önce Fikri Sınayi Haklar Mahkemesi ve çeşitli icra dosyalarında aynı kimlik sahteciliği ile ilgili başka sorunlarda olduğu gibi ilgilenemiyorum. İstanbul'da ne benim ne de tanıdığımın bildiği bir avukat yok. Küçükçekmece'deki bir davayı alıp, yürütecek meslektaşım var mıdır? Dosya benim yürttüğüm başka dosyalarla bağlantılı olduğu için neticesinde çıkacak karar bana gerekiyor fakat İstanbul'da dosya alamayacak kadar yoğun bir iş tempom var. O bakımdan dosyayı alan bir meslektaşım olursa çok makbule geçecek.

Not: Sevgili meslektaşlarım yanlış anlaşılma olmaması adına belirtme gereği duydum, bu davadan benim bir para talep etmem tabi ki mümkün değil zaten meslek kurallarına da aykırı. O konu tamamen avukat ile iş sahibi arasında. Dosyayla benim tek bağım, neticesinde çıkacak kararı davacı bir başka dosya için bana getirecek.