Mesajı Okuyun
Old 24-08-2019, 19:30   #1
Konuk

Varsayılan Mahkeme harclari hakkında bilgi almak

Merhaba
Ben 2013 yılında boşanma davası başlamış 2016 ya kadar sürmüş 2016 da boşandıktan sonra dahi çeşitli davalarla mağdur edilmiş bir kadınım. Bu davalar arasinda nafaka ziynet bosandiktan sonra oturdugum evin kirasini geri tahsil etme gibi davalar var.Bundan birkaç gun önce e devletimi dava durumlarini kontrol etmek için açtım ve karar ve ilam harcı adında yaklasik 15 bin liralık bir borç çıktığını gördüm. Defalarca kez benim lehime gorunen davaların aleyhime döndüğü oldu. Ben okumuş dava mahkeme bilen bir insan değildim bir cok kez avukatlar tarafından mağdur edildiğim de oldu.
Bu harçlardan haberim ilk kez evime posta yoluyla vergi dairesinden gelen bir kağıtla oldu ancak evde olmadığım icin misafirlerime verememişler. Avukatımla bu kağıt hakkında konusmak istedim ancak kağıdın içeriğini bilemediğinden hangi dosyadan dolayı bu harclarin geldiğini de öğrenemedik ancak harclardan dolayi olabilecegini soyledi. Avukatim benden vergi dairesine gidip dosya numarasını falan öğrenmemi istedi gerekli kağıtları aldım ama dedigim gibi anlayamıyorum. Su an istediğim şey eğer bu harçları ödememe itiraz etme gibi bir şansım varsa nasıl yapabilirim hangi kurumlara başvurmam gerekir? Gorustugum bir kac kisi bu harclari hemen odememem gerektigini vergi affi cikacagini ve odemeyecegimi soyledi. Lütfen bu harca nasıl itiraz edebileceğimi veya vergi affı olur mu olmaz mi bunlar hakkında bilgi verir mısınız?