Mesajı Okuyun
Old 16-07-2015, 13:51   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan denizli
Merhaba i çalışmalar..nafaka ve babadan dolayı aldığım yetim aylıgına haciz gelmiş nafakaya emekli maaşına haciz olmdgnı duydugum için dilekçe yazdırdım icra mûd uerdim icramüdlgu maaş hesabıysa kaldırın yazmış ama banka maaşhesabiysa şart koydugu için haciz kaldırılmadı ben şu an nereye şikayet efceımı yada ne yapıcagmı bilmiyorum yardım istiyorum

Banka haczi kaldırmadığına göre, hesap sizin paranızı biriktirdiğiniz hesap, sanırım. Yani yetim maaşı için ayrı bir hesap var(aylıklar orada birikmiyor) ama siz paranızı başka bir hesapta biriktiriyorsunuz. Eğer böyle ise, icra müdürlüğünün bu miktarın ne kadarının yetim aylığı, ne kadarının kişisel birikim olduğunu bilme imkanı yoktur. Bu nedenle bankaya yazmış olduğu, "maaş hesabıysa haczi kaldırın" şeklindeki müzekkere doğrudur. Hesap "maaş hesabı" değilse, bankanın uygulaması da doğrudur.

İcra mahkemesine memur muamelesini şikayet etseniz bile, tahminim doğruysa olumlu netice almanız mümkün değildir. Yine de elinizdeki belgelerle bir avukattan profesyonel destek alınız.