Mesajı Okuyun
Old 26-08-2013, 16:28   #1
hande savran

Varsayılan Oğlumun sağlık sorunları var anlaşmalı boşanmam şartıyla maddi destek veriyor? Ne yapmalıyım?

Merhaba,
Eşimle 19 agustos 2006 da evlenip,26 subat 2008 de anlaşmalı boşandık.bir sure sonra tekrar evlendik 11,11 2011 de bir oğlımuz oldu. Oğlumuzun sağlık sorunları var anne karnında 8. ayında kalbınde tumor oldugu tespit edildi.F. 'de yasadıgımız ıcın üniversite hastanelerınde bakılması,dogumun orada gerçeklesmesı gerektıgını soyledıler.23,3,2012 de A.de dogum yaptım eşim cocugumun hastalıgında hıc yanımda degıldı.doguma da gelmedı cocugun 40 ı cıktı biz F.ye ye donduk bu surede sadece cocugun ıhtıyaclarında maddı destektı. cocugumuzun sımdı kalbınde ve beynınde tumor var ayrıca epilepsi(sara) hastası eşim dogumumdan sonra aynı evde olmamıza ragmen hıc bır sekılde ılgı sevgı ve göstermedı ve annesının evıne gıttı.1 yıldır ayrıyız ayrı evlerdeyız. 3 ayda bır A.ye kontrole gıdıyorum cocukla tek basıma cocugun maddı ıhtıyacını 4-5 ay oncesıne kadar karsılıyordu sımdı karsılamıyor. bır defa işyerine gidip cocugun mama bez parasına yalvardım ınsan gıbı ıstedım bana protokol hazırlatacagını anlaşmalı boşanmaya razı olmadan bana ve cocuga metelık vermeyecegını soyledı,tehdıtlerde bulundu , hakaret ettı. iş arkadaşlarının hepsi duydu ama kımse sahıtlık etmez korkuyolarvermedı cocuk hasta oldugu ıcın calısamıyorum da sureklı nobet gecırıyor.boşanma davasını acacagını soyluyor ve(eglence sektorunde calısmasına karsı en kotu şartlarda 2000 tl alıyorlarmıs iş arkadaşları soyledı) cocukla bana 150-150 toplam 300 nafaka verecekmiş kensıdını asgarı ücretle calışıyo gosterıyo.çok çaresızım bır anne olarak cocugum acılar ıcınde bu parayla cocugumun saglık masraflarını nasıl karsılarım? mahkemede ne yapmalıyım? hangı yolları izlemeliyim bilmiyorum beni parasız bırakıp cocugun velayetını alacagını soyluyor. dogumuna bıle gelmedıgı oldu gözüyle baktıgı cocugu ıstıyo.ne olur ALLAH rızası ıcın yardımcı olun.