Konu: Menfi tespit
Mesajı Okuyun
Old 15-02-2010, 17:23   #1
Av.M_K

Varsayılan Menfi tespit

Sayın meslektaşlarım ,sizlerden bi konuda yardım bekliyorum şöyle ki müvekkil 2006 yılında diğer paydaşlarla anlaşarak müteahhitle kat karşılığı sözleşmesi yapıyorlar gel gelelim müteahhit evi zamanında teslim edemediğinden dolayı müvekkille müteahhit husumetli oluyor ve bundan dolayı müvekkil kooperatif aleyhine icra takibi yapıyor ,müvekkil daire zamanından teslim olmadığından bu zamana kadar yaklaşık iki senelik apartman aidat ve giderini ödemiyor bundan dolayı müvvekkil aleyhine (site yönetimi ) icra takibi yapıyor müvekkil takibe itiraz etmiyor( ödeme emrinde aidat alacağının hangi tarihlere ilişkin olduğu belli değil , toplam aidat alacağı 3500dolar yazıyor ayrıca ödeme emrinin ekindeki karar defteri örneğinde aidat alacak miktarı gözükmüyor sadece icra takibi için vekil tutulabilir yazıyor) bu durum bana sitenin kötü niyetli olduğu şüphesini uyandırdı menfi tespit davası açmayı düşünüyoruz ayrıca kooperatif daha henüz fesh edilmemiş bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler