Mesajı Okuyun
Old 16-12-2008, 20:22   #3
lawyercakir

İlginize teşekkürler olay şu şekilde cerayan ediyor

Bayağı büyük bir iş müteahhitliğini p firması üstleniyor, beton kalıp gibi taşeronluk işlerini de i firması üstleniyor

Önce bizim müvekkil bütün faturaları i firmasına kesip alacağını tahsil ediyor bir müddet sonra işin son kısmında fatura kesip yine aynı i firmasına alacaklarını talep ediyorlar fakat vermiyor bunun üzerine esas müteahhit sorun olusmasın diye aynı faturayı bana kesin ben ödeyim diyor ve müvekkilimiz bu yola başvuruyor.

Sözde i firması iade faturası kesip işin içinden cıkacak iken cıkmıyor,paranızı ödeyeceğiz diyor esas müteahhit te aynı sekilde ödeyeceğim diye oyalıyor ancak ikiside ödemiyor iade faturasıda kesmiyor bunun üzerine ilgili iş için ikisine de ayrı ayrı takibe giriştik ikiside itiraz etmiş mükerrerlikten dolayı
Lakin ben işi kanıtlayacak durumdayım çünki faturalı resmi iş ;kanaatimce ikisinden bile alma ihtimalim var ve öyle olur birini alır diğerinden iade faturası alıp vazgeçeriz diye düşünüyorum fakat insan ister istemez korkuyor ikisi birden itirazın iptali kararı verilmezse diye bir siz değerli hukukçulara danışma ihtiyacı hissettim.Saygılar...