Mesajı Okuyun
Old 07-10-2006, 17:31   #32
hosserdar

Varsayılan Hmm:(

Yani 2. dili bilirsek her sorunun üstesinden geleceğiz,her sorun karşısında çözümler üretebileceğiz,cehaletten kurtulacağız öyle mi?Keşke!Bende çok isterdim ama medeniyetin,cehaletten kurtulmanın yolu bence bu değil.Öncelikle Milli! Eğitim Bakanlığı düzgün eğitim verir her aşamada kaliteli eğitim sağlanır sonra dil sorunu gelir bana göre.Sen matematiği,tarihi,felsefeyi ve diğer önemli dersleri doğru dürüst öğrenmeden hop 2. dil diye bastır olacak iş değil.Kreşten başlatalım yabancı dil öğrenmeye haklısınız ama orası Abd yani tüm şirketleri zaten uluslararası olan bir devlet,zaten federal bir yapı zaten üniter bir yapı değil anlıyor musunuz?Bir eyalette dedikleriniz yapılırken diğer eyaletlerde yapılmayabilir.Her yabancı dil bilen topluma yabancılaşır demiyorum elbette toplum değerlerine saygı duyanlar çoktur fakat temeli sağlam değilse çok çabuk yabancılaşabilir.Bir kaç arkadaşım var yabancı dil öğrenmeye başladıktan sonra 180 derece değişen kendini bir arayış içinde hisseden,ne buraya ne oraya ait ortada kalmış düşünceleri oturmamış ve bunlar üniversiteli.Küçüklükten batı hayranlığıyla büyütülmemizde bunda etken olabilir.Siz Amerikayı örnek verirseniz bende Venezüela yı örnek veririm.Önce kendini tanı sonra diğer insanları tanımak için uğraş ama önce kendini tanı...