Mesajı Okuyun
Old 13-07-2010, 22:39   #1
Konuk

Mutsuz 6 ay yanlış teşhis ile verem tedavisi görmüşüm.

Aralık 2009 da iş yeri açma ruhsatı almak için başvurduğum belediye beni sağlık raporu için verem savaşa yolladı. Aldığım sonuçta akciğerde sıkıntı olduğu sağlık raporu veremeyeceğini bir üst hastaneye sevk edeceğini söyledi. Gittim bronkoskopi denilen bir operasyon yapılıp parça alındı sonuç menfi geldi yani temizdi.Tomografi ve röntgen sonucu ameliyatla parça alınması için daha donanımlı olan üniversite hastanesine sevk edildim.Ameliyatla parça alındı ve biyopsi raporuna göre tüberküloz (verem) teşhisi kondu.Verem savaş dispanserine gitmem söylendi.Onlarda biyopsi raporuna göre tedavime başladı 3 ay günde 4400 mg yani günde 10 adet antibiyotik ile tedavi başladı sonraki 3ay ise 1200 mg günde 3 adet antibiyotik ile 6 ay tedavi gördüm.işyeri ruhsatı alamayacağımdan iş yerini kapattım.Toplum içinde ister istemez veremli hasta muamelesi gördüm.Eşimin ailemin 6 ay boyunca huzuru kaçtı.Günlerce mide bulantısından iştahsızlıktan karın ağrısından yatamadım düşünün günde 10 adet aç karnına ağır antibiyotikler alıyorsunuz.
Neyse 6 ay sonunda tekrar tedavimin ne durumda olduğunu öğrenmek için tekrar gittim. Her zamanki doktorum bir gelişme olmadığını aynı şekilde hastalığın devam ettiğini başka bir bölüme görünmemi istedi.Gittim bakan doktor bakar bakmaz benim tüberküloz değil röntgenlerde bu hastalıkla çok karıştırılan sarkoidoz olduğumu söyledi ve tüberküloz ilaçlarına artık devam etmememi söyledi.Önümüzdeki hafta heyeti toplayarak bana haber vereceklerini tedavime nasıl devam edeceğimi söylediler.
Anlayacağınız ben yanlış teşhis ile 6 aydır kendimi mahvettim.Elimde her türlü belge mevcut biyopsi patoloji raporları o raporlara istinaden verem savaşta tedavime başlandığı 6 aydır tedavi gördüğüm bu süreçteki filmler raporlar vs.
Sizden hukuki haklarımı ve izlemem gereken yolları söylemenizi rica ediyorum.Ayrıca maddi olarak büyük sıkıntılara girdim ama bu işin peşini bırakmayacağım çünkü beni mahvetti.Avukat ücretini nasıl karşılayabilirim açacağım dava ile bunu karşılayabilir miyim.