Mesajı Okuyun
Old 18-01-2011, 12:29   #1
Konuk met

Varsayılan boşanma davası açtım, eşyalarımı nasıl alırım/ tazminat davası açabilir miyim?

merhaba
ben yaklaşık 9 ay önce eşimle evlendim.ancak eşimin özellikle mezhebimden dolayı sürekli hakaretlerine maruz kaldım.üstelik bu hakaretler yanlızca mezheplede alakalı değildi.ailemi küçük görüyor küfrediyordu.beni eşya gibi kullanıyordu.yani onun işlerini gören bunun karşılığında da maddi ihtiyaçlarını bir eşya bir köle gibi görüyordu.salonda otururken ben mutfakta duymadığım için cep telefonuyla arayıp çay isteyebilecek kadar anormal bir insan.eve misafir istemiyordu.benim ailemi hiç istemiyordu.7 aylık evliliğim zarfında birkaç kişi ancak evime gelebilmiştir.gelenlerede bir hoşgeldin deme nezaketinde bile bulunmayan birisi.en son beni yataktan atıp evden kovdu birde dövmeye kalktı hamile halimle.ama bunları kanıtlayacak ne bir şahidim nede delilim var.yanlızca gece o kadar kötü oldumki bu hakaretler karşısında teyzemi aradım gizlice ve ona anlattım.ertesi gün sabah erken işe gittim.işe giderken birde eski işyerimden bir ablayı arayıp durumu anlattım.tabi sadece bedenim işe gitti.kafam hiç yerinde değildi.işyerindede ağladım zaten sürekli.sonrada babamların evine gittim.ama evden üstümdekiler dışında hiçbirşey almadım.eşim silahlı ve korktuğum biri olduğu için eve gidip eşyalarımı alamadım.daha sonra mahkemeden ara karar çıkarttırıp eşyalarımı almaya gidecektik.avukatım son kez eşimi arayıp bizim polis ve icra memuruya çilingirle kapıyı açtırıp eşyaları alacağımızı ama güzellikle verecekse bunlara hiç gerek olmayacağını söylemiş.eşimde peki ama şu an şehir dışındayım bir gün vererek şu gün şu saatte gelin demiş.bizde o gün o saatte gittik tam sitenin kapısına geldik.eşyalar yokki demiş.kardeşiyle gelip aldılar demiş.avukat eve gidip baktığında gerçekten eşyaların olmadığı hakkında tutanak tutmuş.ben bu durumda ne yapabilirim.lütfen yardım edin bana.birde eşim çocuğun benden olduğundan bile şüpheliyim demiş.dna testi isteyeceğim demiş.bu durumda dna testini boşanma davası içerisindemi isteyecek yoksa başka bir davaylamı isteyecek.birde test pozitif olacağım için eşimden bunun acısını nasıl çıkarabilirim.bu kadar edepsiz bir iftiraya maruz kalmamın bedelini ondan nasıl alabilirim.manevi bedelini zaten alamayacağım ama maddi bedelini sırf onu süründürmek için nasıl alabilirim.saygılarımı sunar, şimdiden teşekkür ederim.