Mesajı Okuyun
Old 22-09-2006, 11:20   #13
PINAR YILMAZ

Varsayılan Çocuğa 'Otomobili Çizdin' İşkencesi

Kütahya'da emekli bir polisin, otomobilini çizdiğini öne sürdüğü 12 yaşındaki çocuğu dövüp yüzünde sigara söndürdüğü iddia edildi.

Kütahya'da emekli polis memuru Celal Özdemir, otomobilini çizdiğini öne sürdüğü 12 yaşındaki K. Ç.'yi öldüresiye dövdüğü gerekçesiyle savcılığa şikayet edildi. Dayaktan bayılan küçük çocuğun yüzünde sigara da söndürdüğü iddia edilen Özdemir hakkında şikayetçi olan K.Ç.'nin babası, bu işin sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. İddialara göre olay şöyle gelişti: Alipaşa mahallesinde önceki gün otomobilinin çizilen emekli polis memuru 53 yaşındaki Celal Özdemir, bu olaydan biraz ileride kaldırımda oturan 12 yaşındaki K. Ç. ile arkadaşını sorumlu tuttu. Yanlarına gittiği çocukları önce "Arabamı neden çizdiniz" deyip, kulaklarından tutarak kafa kafaya çarpıştırdı. Arkadaşı kaçmayı başarırken, K. Ç.'yi yakalayan Özdemir, çocuğa dayağa devam etti. K. Ç. bayılınca numara yaptığı iddiasıyla öfkesi daha da arttı. Bu arada Özdemir'in yüzünde sigara da söndürdüğü K. Ç'yi çevreden yetişenler kurtardı.

BAYILANA http://ads.sabah.com.tr/adserver/vie...ZjQ0Mw%3D %3D
KADAR DÖVMÜŞ

Talihsiz çocuğun annesi Hamide Ç, "Olayı gören mahalleli oğlum dayaktan bayılınca öldü sanmış. Özdemir, olay yerine gittiğimde bana da hakaret etti ve otomobilinin oğlum tarafından çizildiğini öne sürdü. Ben de doğruysa zararını karşılayacağımızı söyledim. Sonradan öğrendiğimize göre, Özdemir'in otomobili de yokmuş" dedi.
www.tumgazeteler.com