Mesajı Okuyun
Old 04-10-2011, 12:21   #2
pluvia

Alıntı:
Yazan konuk
mrb 25 yaşındayım.6 ay önce evlilik yaptım ve şu an 6aylık hamileyim.tehdit edildim.çok kötü muameleye maruz kaldım. yaklaşık bir ay önce eşim tarafından arkadaşıma gönderdiğim bir mesaj yüzünden tekme tokat DAYAK yedim.suyum geldi ve iki gün hastanede yattım.karakol tarafından ailemin yanına gönderildim.bu süre içerisin evim eşyalarım ziynet eşyalarım kıyafetlerim akla gelecek herşeyim alınmış.ben bu halimle boşanmayı düşünmezken eşim boşanma davası açmış olmakta ve gönderdiğim mesajı aldatma olarak,öne sürmüş çocuğun onfdan olmadığını darpı da kendi abimin yaptığını eşyaları da kendi isteğimle ona verdiğimi söylerek dava açmış.bu durumda ben boşanmak istemessem dava nasıl sonuçlanır haklı veya haksız çıkarmıyım boşanma gerçekleşebilirmi ayrıca doğrumu karar veriyorum ne yapmalım...

Sayın Konuk;

Oldukça zor bir durumda ve kararsız konumdasınız.

Buradan her ne kadar hukuki olarak yapılması gereknleri anlatsak ta içinde bulunduğunuz hassas durum da gözönüne alındığında bir avukattan DOĞRUDAN yardım almanız sizin ve açılmış davanın geleceği açısından önemlidir.

Eğer maddi olanaklarınız bir avukatın temsili için yeterli değil ise bulunduğunuz ilin barosu adli yardımına başvurarak avukat yardımı talep ediniz.

Bunların dışında elinizdeki raporlar deklil niteliğindedir.

Aile mahkemesine başvurarak koruma kararı aldırqabilir bu süreç içerisinde şiddetsiz bir ortamda sağlıklı karar vermek için zaman bulabilirsiniz.

Bu karar ile eşinizin size şiddet uygulamasının önüne geçilmiş olacaktır.

Boşanmak davası ile ilgili avukatınızın görüşlerini alınız.

Saygılar,