Mesajı Okuyun
Old 22-03-2009, 13:03   #1
semrayk

Varsayılan Eş ve Ailesi Tarafından Boşanmaya Zorlanma

Ben 3 yıllık evli bir bayanım.Eşimle evliliğimin 1. yılında anlaşamadık ve ayrıldık eşim dava açtı ve bende karsı dava açtım.Bu sürec 9 ay sürdü ama biz son mahkeme de davaları geri cektik.Bir araya geldiğimizde yaklasık bir yıl oldu fakat yine sorunlarımız olmaya başladı.İlk evlendiğimiz bir yıl benim hatalarım vardı ve ben dönmek cok istedim fakat döndükten sonra eşim bu sefer bana kötü davranmaya başladı herseye rağmen ailemi terk edip geldiğim için ailem benimle konusmuyor ve eve dönmeme imkan yok.Ve bende bu nedenle çıkamıyorum evimden.
Eşim hergün eşyalarımı toplayıp gitmemi söylüyor,beni istemediğini anlaşmalı boşanmazsam dava açacağını söylüyor.Ayrıca ailesini yanımıza getirdi ve aylardır yanımızda kalıyorlar..Ben çekip gideyim diye ailecek baskı yapıyorlar..Babası evden kovuyor..Cok zor durumdayım.
Şİmdi bu durumda ne yapmalıyım.Evden çıkmak istemiyorum ayrıca eşimle yanlız olsak durumu belki düzeltebiliriz fakat ailesi kesinlikle boşanacaksın yüzüne bakmayız diyorlar.
Ailem ömür boyu yanımızda kalacak diyor boşanmasan bile ama baskı yapıyorlar gitmem için.
Dava açarsa evden çıkmak zorundamıyım?
Ben evdeyken dava acılırsa nasıl davranmalıyım,ne yapmalıyım bu durumda,lütfen yardımlarınızı bekliyorum?