Mesajı Okuyun
Old 28-05-2008, 23:26   #1
wolfuykucu

Varsayılan Hırsızlık sonucu çalınan kimlikle işlem tesisi

Sevgili Turkhukuksitesi üyeleri;
Başıma gelen ilginç olayı önerilerinizi de almak için sizinle paylaşmak istedim.Yaklaşık bir yıl önce içinde kimliklerimle beraber cüzdanımı çaldırdım.Çaldırdığımı anlayınca karakola gittim ve ifade verdim,bu olay Bakırköy meydan civarında yaşandı,tabi çabalar nafile,bari cüzdanımı bi tarafa atsalar dedim aradım yollara civara baktım yok.Kimliklerimin yasadışı kullanılmasından korktum..korktuğum zannedersem 3 gün önce başıma geldi..telefondaki ses gaziantepte üzerime kayıtlı arsayı almak istedğini söyleyince şok oldum.Aracı bir emlakçı satıyormuş.Üstelik tapuda soyadım değişmiş olarak gözüktüğünü söyleyince aracının tlf istedim vermedi telefonu kapattı ertesi gün derhal savcılığa gittim dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulundum muhabere yoluyla hatta savcı önceki vakayla ilgili olarak buraya da duyuruda bulunabilrisiniz dedi..Şimdi ben önce ilanda bulunmuştum hükümsüzdür diye kimliklerim için tekrar ilan vereyim mi gaziantepte üzerime kayıtlı mal olup olmadığını öğrenmenin yolu varmı sizce ayrıca varsa başka tavsiyeleriniz alabilirim.
Başınızı ağrıttıysam özür dilerim ama eminim size de ilginç gelecek bu acı tecrübemi paylaşayım istedim.Saygılar...!