Mesajı Okuyun
Old 02-02-2015, 14:49   #1
MELİS

Varsayılan Yalan Dava Ve Yalan Taniklik

merhabalar,
haksız yere iftiraya uğrayarak yalan tanık varlığı ile tarafıma dava açıldı, iddanamede kendi oturduğum eve gelindiği ve benim hakaret ederek kapıyı tanık ve şahsın yüzüne kapattığım bu nedenlede hakaret ettiğim anlaşıldığından dava açılması yazıyor, fakat iddanamede yazılan tarihte ben evde değildim , ilk duruşmada karşı tarafın tanığı dinlendi çelişkili ifade verdi, bende evde olmadığımı kanıtlamaya çalıştım ve tib kayıtlarını istedim farklı bir şehirde idim o tarihte fakat 2.duruşmaya ne karşı taraf nede avukatı katılmadı, bir dilekçe yazarak geri çekmişler ben geri çekmedim ve tib kayıtları gelmediği için ertelendi, 3.duruşmayada tib kayıtları gelmedi ve benim tanık gösterdiğim kişi dinlendi, 4 .duruşmaya ertelendi. sevgili avukatlar sizden ricam şimdi tib kayıtları geldiğinde benim evde olmadığım kesin anlaşılacak, bu durumda ne olacak, haksız yalan yere bana dava açıldığı için ne yapabilirim, karşı taraf ve yalan tanıklık yapan kişi için nasıl şikayetçi olabilirim.. tib kayıtları geldiğinde bana bir oyun oynandığı, mağdur olduğum ortaya çıkacak mahkeme nasıl sonuçlanır bir ceza alırlar mı, veya tekrar her iki tarafa da dava açabilir miyim ? yardımlarınızı rica ediyorum.