Mesajı Okuyun
Old 24-04-2010, 14:41   #4
Konuk

vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. bu ev eşim tarafından bana satışı yapıldı. ben 4 aydır eşimden ayrı yaşıyorum ve hiç bir maddi yardım görmüyorum. bu durumda çocukların ve kendi maışetim bana çok ağır geldi bankaya olan her ay ev taksidim 1,100 tl ödemekte zorlandım. kredi alırken babam kefildi bu nedenle bende evi kefile noterden rayış bedeline sattım.. şuan ev yada tabu benim üzerime degildir. buna rağmen eski eşim bir hak talep edebilirmi?.

Elbetteki birşeyi iddaa ediyorsam bunun ispatı ile sorumluyum ben evde eşimin kredi çekmem için maaş bodrosundan başka katkısı bulunmamaktadır. hiç bir taksidi ödememiştir öyleki kendi şahsi harcamaları nedeniyle kredi kartına haciz gelmiştir. böyle bir adamın kendi şahsi harcamaları için bile haciz gelen birinin bu evde hakkı olması imkansız, elinde ne bir taksid ödeme dekontu nede bir para havalesi , ödemesi yaptıgına dair hiç bir delil bulunmamaktadır. hatta Kredi Cektigim Banka'da ayrı yaşadıgım 4 ay içinde ev taksidimi yatırırken bu adamın kredi kartı hesabı bir olduğu için hacizli olan borçuna benim ödediğim taksid geçti baya munakaşa ettik. artık ödeme yaparken bu ev borçudur diye bankanın görevlisine söylüyorum ordan onun borçuna geçmesin diye hemen ev taksidine aktarıyorlar.

Bunlar benim lehime delil olabilirmi?

Saygılar.