Mesajı Okuyun
Old 23-12-2007, 19:04   #8
Mustafa ÖZCAN

[quote=Av.Ergün Vardar]
Alıntı:
Yazan Mustafa ÖZCAN
Evet kesinlikle boşanma sebebidir.

Zira cinsel hayat evliliğin temel dinamiklerindendir. Bu konudaki uyumsuzluk ya da problemler evliliği derinden etkileyecektir.
quote]Evet kesinlikle boşanma sebebi değildir.Cinsel ilişkiye engel nitelikte olup,tedavisi mümkün olmayan sorun varsa boşanma sebebidir.Bu sebeple sorunun cevabını kesinlik ölçüsünde vermek doğru olmasa gerekir.

Sayın Vardar şöyle düzelteyim, kesinlikle boşanma sebebi olmalıdır...

Yargıtay bir kararında derece olarak cinsel uyumsuzluğu boşanma gerekçesi olarak kabul ederken başka bir kararında kabul etmemektedir. Benim burada üzerinde özellikle durduğum problem derecesindeki cinsel uyumsuzluktur. İstek farklılıkları, 3 ayda bir kez beraber olalılm diyen bayan biliyorum.. Eşinden hoşlanmayan ve aynı yatağa girmek ve sevişmek istemeyen bir kadınla yada erkekle kişiyi aynı yatağa sokmaya çalışmanın manası yok bence...

Köt atın kör alıcısı olur diye bir söz vardır. Herkese uygun birileri mutlaka vardır. Bu nedenle cinsel uyumsuzluk ispatlanırsa bunu boşanma sebebi olarak kabul etmek lazım. Tabi ben sarışın sevmiyorum, esmer seviyorum bu nedenle yeterince ereksiyon olamıyorum da bir cinsel uyumsuzluk değildir.

Alıntı yaptığınız Mesajımda da yazdığım gibi, cinsel uyumsuzluk bir çok konuyu etkileyecektir. Cinsel uyumsuzluğun olduğu yerde sadakat aranmaz. Yine cinsel uyumsuzlukla başlayan gerginliklerin başkaca bir çok problemin önünü açtığına bizzat örnek davalarda tanık oldum. Hatta söylemeselerde bir çok şiddetli geçimsizliğin temelinde yine cinsel uyumsuzluklar gördüm..

Öldürmeye kadar giden uyumsuzluk problemlerinin güzel bir örneğinin tartışıldığı yeri de gösterdim. Orada da cinel uyumsuzluğun olduğu yerde olayı ilerletmeden boşanma gerekçesi yapmak daha makul bir yol olarak arkadaşlarca kabul gördü...

Anlatmak istediğim bunlardır.

Saygılarımla...