Mesajı Okuyun
Old 24-11-2009, 23:54   #19
ccimilli

Önemli konuya en yetkili ağızdan açıklama

Sayın meslektaşlarım merhaba;
Sorularınızı sanırım en yetkili ağızdan ben yanıtlayabilirim. Tramer (trafik sigorta merkezi) vekiliyim. bahsettiğiniz yazılımı pazarlayan ve hazırlayanlar hakkında eylül ayında duyarlı meslektaşların ihbarları sonucu öğrenerek suç duyurusunda bulunduk. Mersin 1. Ağırceza mahkemesinde 7 sanık yargılanıyor, bir tutuklu var. yani olay çok ciddi. İddianame nitelikli dolandırıcılık (çünkü kamu kurumu olan müvekkilimin adını kullanarak, sözleşmeli olduklarını söyleyerek satıyorlar ve avukatları dolandırıyorlar), kişisel verilerin pazarlanması, bilişim sistemlerine izinsiz girmek ve işleyişini engellemek, FSEK da tanımlanmış olan mali hakların ihlali (veritabanına izinsiz erişim sağlama ve kullandırtma)
sizden bir konuda yardım istiyorum. bu dolandırıcılar ısrarla porgramı satmadıklaırını iddia ediyorlar ve bu şekilde savunma yapıyorlar. gerçi alıcı kılığındaki polise satarken suçüstü yakalandılar, bana sattılar ve fatura kestiler filan ama avukatları dolandırdıklarını ispatlamyı kolaylaştırmak açısından bu insanların dolandırdığı avukatları suç duyurusunda bulunmaya çağırıyorum. Ya da en azından bu yazılımlara ilişkin yapmış oldukları sözleşmeleri, yatırılan paraları, reklam broşür mail vb. ni bana iletmenizi (0212 267 44 67) veya size de gelip satmak istediklerine ve yazılımın yasal olduğunu söylediklerine ilişkin ifade vermenizi kısacası hepimizin verisini satan bu dolandırıcılara gerekli cezanın verilmesi için elinizden gelen yardımı yapmanızı rica ediyorum.
Şimdiden Teşekkürler
Avukat Ceyda Cimilli Akaydın