Mesajı Okuyun
Old 10-09-2014, 18:06   #1
ladre

Varsayılan avukatlık ücreti

Sayın meslektaşlar, vekil olarak bulunduğum 8 adet icra takip dosyalarından çok büyük bir kısmı tahsil edildi ve küçük bakiyeler kaldı. Alacaklı vekalet ücretini vermemek adına sürekli oyaladı, gelen tahsilatları aldı. Sonunda vekalet ücretini hiç ödemek istemediğini anladım. Hatta öyleki vekalet ücreti dahil ödenmiş ve kapanmış icra dosyalarındaki karşı yan vekalet ücretini dahi alamadım. Birçok iş kolunda faaliyet sürdüren müvekkilin sahibi olduğu beyaz eşya mağazasından bilgisayar aldım. Bilgisayar ücretinin tahsili için başka bir avukata senedi göndermiş. Meslektaşımın icra takibine geçileceği yönünde beni araması üzerine dava açmaya karar verdim.
1) Dava belirsiz alacak davasımı olmalıdır?
2) Müvekkil başka avukatlarla çalışmakta ve benle bağını kesmiş durumdadır. Öyleki yargıtaya kazanmış olduğum davada duruşmaya girmek için gittiğimde yanında diğer avukat ile geldiğini gördüm ve duruşmaya bu şekilde girdik. Hiçbir masraf ödememekte, devam eden işlerde bilgi vermemektedir. Dosyalardan istifa etsem haklı istifa nedeni olurmu? Teşekkürler