Mesajı Okuyun
Old 29-11-2007, 17:32   #73
ultimatemaster

Varsayılan ankara hukuk

Alıntı:
Yazan adalet06
ben ankara hukuk 2. sınıf öğrencisiyim ankara hukuktan menun değilim neden mi ?bi kütüphanemiz var yeni açıldı 50 kişilik,sınıflarımız 200 kişilden fazla,kalanlar geçenlerden fazla,geçme notu 70,hocalar zor olmak için uğraşıyolar yani memnun değilim memnun olanda görmedim burda memnunum yazanlar sırf ankara hukuk'da okudukları için yani üniversite şovanizmi gibi bir şey biraz gerçekçi olalım ben gayet gerçekçiyim ankara hukukdaki onlarca kişinin durumu bu ister inanın ister inanmayın!!!

Bu kadar karamsar olmaya hiç kimsenin hakkı yok bence. Sen arkadaşım, Türkiye'de ilk 1500 den olmalısın zaten girebildiğine göre. 70 lisede 4 ederdi, madem hukuk fakültesi öğrencisiyiz, bunu da geçmemiz gerekiyor. Notun aşağı çekilmesi demek hakimlik sınavındaki mevcut olan rezaletin daha da artması demek.
Hukuk öğrencisinin birinci vasfı kendi kendini geliştirebilmek olmalıdır bence. Her olumsuzluğu bahane göstererek kolaya kaçmak çok anlamsız. Üniversiteleri kıyaslamak da aynı şekilde. Eğitim seviyesi fazla değişmez, farkı yaratan öğrencilerin isteği ve çabalarıdır.
Son olarak bi soru sorayım: 200 kişiden şikayet ettin, peki görüşme saatlerinde hiç hocaları ziyaret ettin mi?