Mesajı Okuyun
Old 19-06-2007, 17:59   #15
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan didem kunal
sanırım genç hukukçu ayrımına varmalıyız.yeni mesleğe atılanlar daha dikkatli olmaları gerekirken aman bunlar yeni hata yapa yapa öğrenecekler deyip geçilince bu gençlik takısı o avukatın üstünde kalıyor.nezamana kadar genç nezamana kadar yeni hukukçu olma eylemi devam edecekki.baştan genç hukukçulara tavrınızı koyun.ben daha stajerim ama hata mı affetmeyin ki bende bidaha yapmayarak zaman sürecine yaymayayım kendimi avutmayayım daha yeniyim öğreneceğim diye

Ne yapalım; madem siz istediniz.

Başlıyoruz sıkı tutunun...

İlk cümleniz muradınızı tam olarak anlatıyor mu? Bana çok fazla kısa geldi... "Gençlik takısı" demek "takıntı" demek olamayacağına göre, "ek" anlamında mıdır? Anlamama yardımcı olur musunuz? "nezamana" kelimesini iki defa bitişik yazmışsınız; bir kere olsaydı tuş hatası diyebilirdim. "edecekki" kelimesi sizce öyle mi yazılıyor ki benim imzamı da mı okumadınız. "hata mı" değil "hatamı" olmalıydı...Aceleyle yazıldığı belli; bu da şunu göstermektedir ki, yazdığınız metni yeniden gözden geçirmemişsiniz. Üstelik Türkçe ile ilgili bir foruma yazarken dahi gerekli özeni göstermemişsiniz. "bidaha" gibi chat diliyle yazışmalar THS'de çok ayıp karşılanmaya başlandı, bilmeniz lazım. "zaman sürecine yaymayayım" ne demek?

Söylemiştim; siz istediniz.

Saygılarımla