Mesajı Okuyun
Old 18-07-2009, 19:13   #29
üye18721

Alıntı:
Yazan Academic
Sayın Future,

Ortada gerçekten bir sorun var. Kadınlardan yana bir değil belki de pek çok sorun olduğuna sanırım hemfikiriz. Kadın ve erkeğin kurtuluşu gözüyle bakarsak o zaman insan hakları boyutuyla sorunu ele almak gerekir( gerçi ara cinsler de söz konusu). O zaman konuya odaklanmakta zorlanacağımızı düşünüyorum.

Kadına dair sorunlara odaklanarak kadınların cinsiyetlerinden kaynaklanan nedenlerle hak ihlallerine uğramaları ve ikincil sayılmalarını kadın ve erkek el ele de çözebilir. Ben kendi adıma şunu düşünüyorum. Konuya ilişkin duyarlı erkek desteğini yadsımıyorum ve olması gerektiğini düşünüyorum. Kadınlar bu konuda bir şeylerin gerçekleşmesini erkeklerden beklemesinler ama erkeklerden konuya ilişkin destek verecek olanların desteğini de elbette görmezden gelmesinler diyorum.. Fakat yine de temel sorumluluk kadında olmalıdır. Kadın kendi itilmişliğinin ve geri plana atılmışlığının ne kadarının kendinden kaynaklandığını da hesaba katarak kendisi harekete geçmelidir diye düşünüyorum..

Sorumluluk kadının olmalıdır..

Saygılarımla...
Sayın Academic;
Yaklaşık 30 senedir ülke gerçekleri ile iç içeyim.Tabi ki ben de biliyorum; ülkemizde kadınların 2.sınıf insan olarak addedildiğini ve muamele gördüğünü..