Mesajı Okuyun
Old 11-02-2010, 10:44   #32
Academic

Alıntı:
Yazan Av. Fatih KARACA
Sn. Meslektaşım,

Ben de göz mütehassısı arkadaşımla (aslında 24 yıllık dostum, kardeşim) görüştüğümde çok istiyorsam bu ameliyatı yapabileceğini söylemişti. Ben de bunun üzerine, sadece merak ettiğimi, aslında çok da arzu etmediğimi söyleyerek kendisine teşekkür ettim ve vazgeçtim. Gülerek bana gözlüklerini göstermişti . Orada hem çok güldüğümüzü hem de çok sinirlendiğimizi hatırlıyorum. Niye mi?

Elinde tuttuğu gözlüğün camları 5 numara miyopi merceğiydi ve yaklaşık 15 yıldır gözlük takıyordu .

Bu olaydan sonra hekimleri daha dikkatli incelediğimde göz mütehassıslarının büyük bir kısmının gözlük taktığını fark ettim.

Saygılarımla
Av. Fatih KARACA

Oldukça önemli bir ayrıntı.

Miyopi için lazer yaptırmayı düşündüğüm dönemde Tıp Fakültesindeki uzman doktorun da ve aynı serviste çalışan pek çok doktorun da gözlük kullandığını görünce ben de şüphelenmiştim zaten Arkadaşa sorunca meslekte çoğu doktorun da bu operasyona henüz uzun vadeli sonuçlarının kesin ortaya çıkmadığı gerekçesi ile sıcak bakmadığını söylemişti. Bana da önermedi zaten. Olmadım. Gözlüklerimizi sanırım daha uzun yıllar kullanmamız gerekecek. Alıştık zaten onsuz kendimi çıplak hissediyorum desem yeridir) Fakat lens de kullanamadığım için tatillerde zor oluyor. Denize girip de geri dönerken bizimkileri biraz zor buluyorum))) Diyorum ki, bakın denizden çıkışta kim el sallarsa onun yanına giderim diyince onlar bakıp buluyolar zaten beni Şaka şaka körüz ama o kadar da değil

Not: Anket hukukçuları taradığı için verileri saptırmamak adına anketi işaretlemedim.