Mesajı Okuyun
Old 13-05-2011, 16:09   #1
subutayozgur

Varsayılan Avukatin Tuvaletle İmtihani ve otopark Ücreti

Değerli Meslektaşlarım.
Biliyoruz mesleğimizin koca koca sorunları var ve bu sorunların kısa sürede de çözülebileceğe inanmıyorum. O zaman gelin en küçükten başlayalım. Mesela ilk olarak adliyeye girişi ele alalım ve adliyenin otoparkına 3 tl ücret ödemeden girenler alt alta yazalım;
1) Türkiyenin herhangi bir yerinde görev yapan Hakimler
2) Türkiyenin herhangi bir yerinde görev yapan Savcılar
3) Türkiyenin herhangi bir yerinde görev yapan polis ve askerler
4) Gardiyanlar,
5) Adliyede çalışan memurlar
6) Adliyede çalışan müstaddemler
7) Adliyede çalışan işçiler
Merak etmeyin para verenlerin listesi o kadar uzun değil.Kimler mi;
1) Adliyede işi olan ve yukarıda sayılan işleri yapmayan sıradan vatandaşlar
2) Avukatlar
Görev yaptığımız adliyelere öyle kolayca girmek malesef mümkün değil önce üç tl ödememiz lazım.
Gelelim ikinci meseleye. Ben 2001 yılından beri avukatım daha birkez bile elimi kolumu sallayarak tuvalete gidemedim. Hatta artık alışkanlık oldu adliyede tuvaletim gelmiyor. Hergün sanki otobüsle uzun yola gidecekmişim gibi hazırlanıyorum.Hangi kapıya gitsem kilitli,,mecbur ya baro odasına gidecek ve anahtarı isteyeceksin yada alt katlara inip parayla tuvalete gideceksin. Bu arada davanın karşı tarafının öfkeli mensupları karşılaşmaman hayrına olur. Bir türlü anlamamışımdır neden herkes her tuvaleti kullanamaz.
Velhasıl ben derimki önce kolay sorulardan başlayalım. Biz avukatlar önce adliyeye yargının diğer iki ayağı gibi girebilelim. Yargının diğer iki ayağı gibi özgürce tuvalete girebilelim. Bakarsınız üzerine diğer eşitlikleride zamanla kazanırız. Acaba kazanır mıyız?