Mesajı Okuyun
Old 07-05-2002, 17:11   #36
Zeki SERİNKAN

Merhaba

Dünyanın dört bir yanındaki insanların internet yoluyla birebir iletişim kurabildiği, dünyamızda karşımdaki insanın kim olduğunu bilmek o kadar önem arzetmiyor görüşüme göre.

Önemli olan aynı dilden konuştuğunu hissedebilmek.

Örneğin Tienenman meydanında tankların ezdiği üniversite öğrencileri dünyaya yaşadıklarını kimlikleriyle duyurmadılarki.

İnsanın bir hukuk sitesinde söyleştiği hukukçu dostları tanıyamamaktan, bir sanal kimliğe hitap etmekten dolayı içinde bir burukluk olmuyor değil. Ancak yine de görüyorum ki, kimliğini açıklayanın da açıklamayanın da, hukuk insanlarının proplemlerine karşı ilgisi var. Avukat arkadaşların hepsi avukatlık mesleğinin kimlik sorunlarına karşı duyarlılık taşıyor. Aynı duyarlılıktan kaynaklanan kaygıları var. Bu nedenle adını bilmesem de çoğu kişiyi tanıyor gibiyim. Yazdıklarını anlayabiliyorum.

Bence Giray bey'in bu konudaki tepkisi, kendi ifade ettiği gibi biraz takıntı düzeyinde.

Bu arada avukatların cübbe ile yürüyüşlere katılmalarını onaylamıyorum ve Giray bey'in bu konudaki düşüncelerine katılıyorum.

Tüm katılımcılara ve değerli Giray abimize selam ve sevgilerimle