Mesajı Okuyun
Old 04-03-2011, 05:13   #205
hızır hafiye

Sayın Gemici

Benim 1. Alıntı yaptığınız cümlem olan;
‘’ Ben Avrupa parlamentosu bu kararları destekler demedim bu tarz kararlar alırlar ama parlamentoyu oluşturan devletlerin kendileri bu kararları uygulamaz diye üye iki devlet örneği verdim.’’

SİZİN

‘’Avrupa Parlamentosu ile İngiltere’yi karıştırıyorsunuz gibime geliyor. Avrupa Parlamentosu her köşe başına bir güvenlik kamerası diken
İngiltere olmadığı gibi, cinsel suçluları hadımlaştıran Polonya ve Çek
Cumhuriyeti de değildir. Tam tersi Avrupa Parlamentosu bu gibi uygulamalara karşı çıkmaktadır’’
sözünüzün son cümlesine cevabi nitelikteydi.yani parlamentoyu oluşturan üye devletler iyi niyet –temenni tarzı kararlar alır ama kendi ülkeleri bu karaları uygulamaz mahiyetinde 2. alıntıladığınız
‘’Avrupa parlamentosu sürekli bu tarz kararlar alır ama kendisi uygulamaz’’

cümlemi söyledim.Haklı olduğunuz nokta kendisi yerine kendi ülkeleri demem lazımdı.Yani parlamento kararları üye devletleri dahi bağlamazken bizi niye bağlasın.

Yine sizin benim mobese kameralarına karşı çıkan tüm hukukçuları 'hukuku içlerine sindirememiş' olarak nitelendirdiğim iddianız gerçekleri yansıtmıyor. Bu cümlemin sürekli sorduğum ve bir türlü cevabını almaya nail olamadığım ‘’mobese kameralarının kullanımı hukuka aykırımı, idare suç mu işliyor ’’ sorumla direkt alakası var.eğer idare aleyhine verilmiş yürütmeyi durdurma yada sorumluları hakkında verilmiş saydığınız gerekçeleri ihlalden cezai karar yoksa –ki ben her zaman sordum böyle bir karar var mı- o zaman bu uygulama hukukidir.
Ama siz;
idare siyasi otoritenin emrinde, bağımsız mahkemeler de aslında bağımsız değil onlarda siyasi otoritenin etkisinde kalıyor bu nedenle de uygulamalar ve uygulamalar hakkında verilen mahkeme kararları hukuki değil siyasi kararlardır derseniz görüşlerinize katılmam ama saygı duyarım.
Herkes ister;kimse kimsenin canına, namusuna, malına kastetmesin.İşyeri alarmlarına,güvenlik kameralarına, para kasalarına, tanklara, toplara, mayınlara gerek kalmasın. Ama ne yazık ki bunlarda Avrupa parlamentosu kararları gibi ancak temenni.
Issız bir adada sadece kendimiz yada ailemizle yaşasaydık ne kapımızı kilitlemeye nede değerli eşyalarımızı saklamaya (o zaman hala bir değer ifade ederse) gerek duymazdık. Ama madem toplu halde yaşıyoruz kamu düzeninin ve güvenliğinin sağlanması adına bazı haklarımızdan karşılıklı vazgeçmek zorundayız.

Bugün internet sitelerinde gizli çekim kaydedilmiş kişi haklarını ihlal eden binlerce video görüntüsüne ulaşabilirsiniz ama bunların içinde bir tane bile mobese kaydı bulamazsınız.Bu görüntüler milyarla trilyonla ifade edilecek sayılara da ulaşsa yinede üçüncü şahısların elinde mobese kameraları tarafından kaydedilmiş kişisel görüntüler olmayacak.(şimdi bak sende mobese kameralarının kişisel görüntüleri kaydettiğini kabul ediyorsun demeyin.siz gelirde taksim meydanında soyunursanız kameralar kaydeder.akşam tüm haberler sizi hafiften mozaikleyip gösterir ama mobese kayıtları hiçbir zaman servis edilmez)Bu devletin garantisindedir.

Saygılarımla.