Mesajı Okuyun
Old 01-07-2010, 10:52   #5
CEYLİN

Arkadaşlar,
Tespit yaptırarak çarpan aracın maliki yada sürücüsüne doğrudan dava açmak da bir çözüm.Ancak aynı olayın başımdan geçmesi ve bir dönem Sigorta Şirketi genel Müdürlüğünde Rücu Uzmanı-Avukat olarak görev yapmam nedeni ile, en kestirme ve en doğru yolun öncelikle kaza tespit tutanağı ve fotoğrafla birlikte kendi sigorta şirketinize başvurmak olduğunu biliyorum.Kazanın hemen akabinde tutanak ile sigorta şirketinizi haberdar ettiğinizde, kendi eksperlerini size yönlendiriyorlar ve tespiti yaptırıyorlar.Çarpan aracın özel ve ya zorunlu sigortası olup olmadığının hiç bir önemi olmadan; sizin aracınızın PARK halinde iken kazaya uğramasıı nedeni ile sigortanız zararınızı karşılıyor ve akabinde çarpan aracın KTK Zorunlu Mali sorumluluk poliçesine veya özel poliçesi çerçevesinde sigorta şirketine, her ikiside yoksa doğrudan araç maliki ve sürücüsüne rücu ediyor.Önümden geçen yüzlerce dosya sonucu edindiğim tecrübe bu..Tabi yok ben uğraşayım ,davamı kendim açar parayı kendim tahsil ederim derseniz kolay gelsin )