Mesajı Okuyun
Old 29-01-2010, 13:51   #8
onureyuboglu

Arkadaşlar öncelikle Sayın İzavukat rumuzlu meslektaşıma katıldığımı belirtmek istiyorum. Öyle bir zaman oluyor ki değil hukuki bir soruya anında cevap vermek baro sicil numarası sorulduğunda bile durup acaba neydi diye düşündüğümüz oluyor.
Bana kalırsa bu oluşuma katılacak meslektaşlarımız mesleğe yeni başlayan meslektaşlarımız olacaktır.Duruma bu açıdan bakıldığında da telefonda danışmanlık hizmeti almaya çalışan vatandaşın sorunu ne derece ve nasıl bir kesinlikte çözülebilecektir. Bu işin bir boyutu bir diğer boyutu da maalesef 112 hızır acil hattını ya da 110 yangın ihbar hattını canı sıkıldıkça gerekli gereksiz arayan bir vatandaş profiline sahip bir ülke olduğumuzu ya da gecenin bir yarısı uyku tutmadığı için avukatını da uyutmamak pahasına " bizim ...... davası ne oldu" diye arayan müvekkil potansiyeline sahip bir ülke olduğumuzu düşünürsek gecenin bir yarısı ya da sabahın köründe sorulacak bir soruya tabiri caizse " afyonu patlamamış" bir avukatın vereceği, ki burada telefona yanıt veren kişinin gercekten avukat olduğu savından yola çıkıyorum,yanıtın sonucunda ağır bir hukuki zarara uğrayan vatandaşın açacağı tazminat davasında bu tazminatla birebir avukatın karşı karşıya geleceği de düşünülürse meslek grubu olarak sonuna kadar karşı çıkmamız gereken bir olay olduğu kanaatindeyim.
Saygılarımla