Mesajı Okuyun
Old 19-10-2015, 10:03   #64
Senatus

En çok nerede değil de nasıl bir yerde avukatlık yapmak istiyoruz olarak algılarsak eğer; şahsen, avukatlık yaptığım ilçemde ağır ceza mahkemesi bulunmasını çok isterdim. Çünkü ağır ceza davalarına bakmak mesleği derinden hissettiren, insanın mesleğine daha sıkı sarılmasını sağlayabilecek bir alan bence. Çünkü hayatın içinde ve hayati konularla dolu meselelere ilişkin insana bakış açısı kazandırabilecek, sadece avukat olarak değil genel manada da insanı olgunlaştırabilecek bir alan olarak görüyorum. Öte yandan tabi maddi getirisi yüksek davaların başında geliyor ağır ceza davaları. Bunun yanında bir iki ağır ceza davası ile ünlenince o avukat hiç alakasız diğer hukuk alanlarında da bir anda insanların gözünde 'iyi avukat' 'tuttuğunu koparan avukat' vs. oluyor ve işleri çoğalıyor. 'Bu avukat davamı kazanır' veya 'beni bu davadan kurtarır' zannı besliyor insanlar benim gözlemime göre. Bir avukat için tanınmak çok önemli olduğu için ağır ceza davaları önemli fırsatlar olarak karşımıza çıkıyor. Daha doğrusu benim pek karşıma çıkmıyor