Mesajı Okuyun
Old 26-11-2008, 17:44   #1
brhmtr

Varsayılan Üyelik ücreti ve kart kullnım ücreti hakkında...

Değerli meslektaşlarım.
Hepinize kolay gelsin.
Ve Biraz ACİL..!

Geçtiğimiz günlerde Tüketici Mah. Hak. Heyetine başvurarak 2005,2006,2007,2008 yılına ait haksız olarak estreme yansıtılan ve benim "faiz tehdidiyle ödemek zorunda kaldığım" ücretleri faiziyle birlikte istedim.
hakem heyeti bu talebim hakkında sadece 2008 yılında alınan 35,00 YTL'nin iadesi kousunda karar vermiş olmasına rağmen diğer taleplerime ne değinmiş de gerekçe göstermiş ne de reddetmş. kısacası sadece 2008 yılına ait talep konusunda karar vermiş; diğer taleplere kararda değinmemiş.çoğumuzun da belki bildiği Yargıtay 13. H. D.'nin kararı da var. daha önce bir karar aldım ve takibe koydum, ödediler. sorun çıkartmıyorlar yani takip aşamasında.
şimdi ben bu karara itiraz etmeyi düşünüyorum. geçmişe dönük talep hakkım olduğu inancı ile Tüketici Mahkemesine başvurmayı düşünüyorum. kanaat sebebim, bankaların almış olduğu haksız ödemenin sebepsiz zenginleşmeye dayandığını düşünmem. bu sözleşmeye aykırılık mıdır? sözleşmeye aykırılıkla sebepsiz zenginleşme aynı anda bulunabilir mi? bu konuda bilmediğim/bildiğiniz spesifik bir şey var mı?
ve 15 günlük itiraz süresi var. tüketici hakem heyetine itiraz edersem aleyhime vekalet ücreti hükmedilmesinden endişelendiğim için elim rahat olsun istiyorum.

ÖNERİ: hepinizin bankalara başvurmasını tavsiye ederim..