Mesajı Okuyun
Old 03-10-2006, 03:42   #1
Cest la vie

Varsayılan Çocuklarınızın da Hukuk Okumasını İster miydiniz?

Merhaba,

Simdiye kadar tanidigim butun doktorlara bir sekilde cocuklarinin da doktor olmasini isteyip istemediklerini sordum ve istisnasiz her defasinda "kesinlikle hayir! cevabini aldim. Ancak ayni soruyu hukukculara sordugumda, cogunun olumlu yanitiyla karsilastim. Hatta hukuk fakultelerinde okuyan ogrencilerin cogunun aileden gelen bir hukuk gecmisi oldugu da kayda deger bir ayrinti.

Doktor olsaydim cevabim degisir miydi bilmiyorum ama, cocugum olsa, ben de kesinlikle tip degil, hukuk okumasini isterdim. Tabii ki cocugun kendi secimi de cok onemli ama ne yalan soyleyeyim hukuk icin ikna etmeye calisirdim. Kaldi ki, hukukcu cocuklarina baktigimda cogu zaman onlarin da anne ya da babalarinin izinden gitmek istediklerini goruyorum.

Bu konuda sizlerin dusuncesi nedir? Cocugunuz var ya da yok, lutfen anketi cevaplayin, tahmini bir istatistik olusturalim...

Cocuklarinizin da hukukcu olmasini ister miydiniz?

**Bu arada bu sadece sizin icinizden gecene yonelik bir soru, LUTFEN "cocugun dusuncesi herseyden onemli" falan seklinde tartismalara girmeyelim.