Mesajı Okuyun
Old 25-07-2013, 23:14   #11
ayse1728

Alıntı:
Yazan AV.POYRAZ
biz avukatların ücret konusunda yaşadığı sıkıntıların en büyük sebebi yine biz avukatlarız ;
kimi avukatlar avukatlık ücretinin ödenmemesi için nasıl akıllar verdiğini,
daha az nasıl ücret verileceğini insanlara nasıl anlattıklarına birebir şahit olmuş bir kişiyim.
bunun yanında bir avukatın ücrete hak kazanan diğer bir avukatı arayıp avukatlık ücretinin ödememek veya az ödemek için nasıl laflar kullandığını çok iyi bilen bir kişiyim. avukatın düşmanı önce meslektaşı sonra müvekkilidir.
14 yıldır bu meslekteyim, hiçbir gün avukat meslektaşlarımın ücretleri konusunda pazarlık yapmadım , avukatlık ücretlerini müvekkilllerime derhal ödettim.
ancak benim ücretlerime gelince 14 yılda tam 2 avukattan ücretim konusunda hassasiyet ve jest gördüm.

beni arayıp "sanki ne yaptınız ki ücret almayın" şeklinde konuşan avukatla muhattap oldum........
hak etmiş olduğunuz ücreti lütfen ama lütfen alın sakın kimsede bırakmayın, ücretinizi almadığınız zaman insanlarda bedava iş yaptırma mantığı oluşuyor. bugün bana yarın size....

Cepteki 1kuş Daldaki 2kuştan iyidir sen bu paraya razı ol diyor kimi zaman bizden yasça büyük meslektaşlarımız kendileri ise sürüyle kuş topluyorlar.
Ya da daha gençsin önünde kazanacak çok davan çok işin var bundan da kazanma diyorlar. Kendileri hiç boş geçmezken.işimizi zorlaştırsan aslında kendi meslektaşlarımız.