Mesajı Okuyun
Old 22-10-2009, 11:32   #3
tunca07

Tuğçe Hanım öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim, ben de bir iki gündür yaptığım çalışmalarda en iyi yolun ilk aşamada Asliye Ticaret Mahkemesinde menfi tespit ve çekin iptali konulu bir dava açmak olduğuna karar verdim. burada talebimiz borçsuzluğun tespiti ve verilmiş olan çeklerin İİK 72/2 mad. uyarınca gçekler üzerine dava sonuna kadar teminatlı veya teminatsız ihtiyati tedbir konulmasını isteyeceğim.
Bu dilekçe de gabin ve imza yetkisizliğinden de bahsettim. Mallar da teslim edilmediği için cayma hakkımızı kllandığımızdan vs. sonuç olarak söz konusu sözleşme geçersiz sayılmalı, aksi takdirde gabin hükümlerine bakılabilir. ayrıca tüketici kanuna göre ayıplı bir mal olma durumunu da dilekçe de belirttim. sonuçta ekonomik olarak eksikliği bulunmaktadır. İhtar da 3 iş günlük bir süre verdiğim için şuan bekliyorum. Dediğiniz gibi bankaya ödemeden men talimatı vermek cezai sonuç doğurabilir onun yerine ticaret mahkemesi umarım teminatlı veya teminatsız bir ihtiyati tedbir ile dava sonuna kadar çeklerin üzerine tedbir koyar diye bekliyorum
saygılarımla