Mesajı Okuyun
Old 09-05-2007, 10:41   #126
Ahmet Turan

Değerli THS sitesinin insanları,
Bilindiği gibi yaz gelmek üzeredir. Bazan gelir gibi yapıyor ceee diyor sonra bi gidiyor garibimin canı oynamak istiyor olsun canı saolsun geç olsun da güç olmasın derdi dedem. Neyseki geldi gelecek, geliyor derken geldi çattı.

Şimdi biz hukukçuların en önemli sorunu gene baş gösterdi. Zaten bu sorun ne zaman baş gösterse, insanın morali bozuluyor. Çünki bu sorunun başı kelmidir nedir bilinmez. Ama bilinen bir gerçek var ki bu sorun baş gösterdi. Peki başgösteren bu sorun nedir? Şudur; bildiğiniz gibi daha önceleri bu sitede kimi hukukçular cüpplere cep isteriz gibisinden olur olmaz taleplerde bulundular ve bir çok hukukçu bu konu üzerinde kafa yordu. Cep illa lazımmış gibi. Sanki çok paraları varmışta koyacak yer bulamamışlar.

Oysa yaz gelince en önemli sorun bu cüppelerin özü sorun oluşturmaktadır. Bir THS üyesi sanırım Işıl Yılmazdı, kesinlikle katılmıyorum ben, cüppenin kaldırılmasını istemişti. Cüppe asla kaldırılamaz. Googleden yaptığımız araştırma da cüppesiz hukukçusu olan millet bulamadık. O halde bizim ne eksiğimiz var da cüppemiz olmayacak dimi?.

Evet cüppemiz duracak ama benim en çok merak ettiğim bizim cüppelerimizin ana rengi neden siyah? Aslında bir beşiktaş sempatizanı olarak siyahı severim de yaz geldi kardeşim. Yazın da siyah giyilmez ki bunun beyaz versiyonu da var.

O nedenle ilk teklifim odurki yaz kıyafeti kapsamında 15 mayıstan itibaren cüppelerin rengi, beyaz, krem,bej, kum, hardal gib renklere dönüştürülmelidir. İkinci olarak, cüppeler ketenden yapılmalıdır. Kısa kollu olması tercih nedeni olmalı.

Etek boyları ise erkekler için diz üstü kadınlar için diz altında olmalıdır . Bayan hukukçuların şeffaf olmayan, vücut hatlarını belli etmeyen, badi, streç vb. darlıkta kıyafet olmayacak şekilde, hukukçuya yakışır, sade, kollu/yarım kollu cüppe veya cüppesel-tişort giymeleri, Kıyafetlerin teamüllere örf ve adet esaslarına uygun olmasına özen gösterilmesi, kot, streç, tayt vb. pantolonlar ile vücut hatlarını belli eden darlık ve türde yakasız, kolsuz cüppe giymemeleri esaslarına dikkat edilmelidir.

Cüppe yakaları, isteğe göre herkes nasıl yakıştırıyorsa öylecyapmalı amma renkleri mutlaka yeşil ve kırmızı pastelinden olmalıdır. Derim...

En yenilikçi saygılarımla.