Mesajı Okuyun
Old 07-04-2007, 11:44   #5
sultanisik

Benim bu konu da sana anlatabileceğim ve içinden senin için ne doğrudur sorusuna cevap bulabileceğin bir hikayem var:
Üniversite sınavına hazırlanıyorum ve tek idealim hukuk okumak.Emekli bir öğretmen olan babam ise ısrarla ya öğretmenlik ya da psikoloji okumamı istiyor.Rehber öğretmenlerim ve danışmanım ise ben ne olmak istiyorsam onu seçmem gerektiğini söylüyordu.Sonuçta ilk sıralara hukuk fakülteleri yazılarak tercihler yapıldı.Hukuk fakültesini kazanmıştım.Duğduğumda bütün dünya benim sandım ama babamın beni sadece soğuk bir tebrikle geçiştirdiği günüde unutmuyorum.Velhasılı kelam zar zorda olsa yolun başında söylediğim şeyi yaptım ve fakülteden mezun oldum.öğrencilik yıllarımdan başlamak üzere 3 yıldır hukuk camiasının içinde aktif olarak yer almaktayım.İnan bana çok zamanlar ne kadar çok avukat ve ne kadar az iş var;keşke babamın sözünü dinleyip öğretmen olsaydım dediğim anlar olmadı değil.Öğrencilik yıllarında birçoğunu kaybettiğim saçlarım ve bozulmuş gözlerimle uykusuz gecelerime veryansın ettiğim zamanlar hariç...Ama güzel olan şu arkadaşım ben istedim ve yaptım.Zaman ne gösterir, pes edermiyim yoksa güzel şeyler mi yaşarım bilemiyorum.Ama şunu kendime söylebilirim:
'BEN ELİMDEN GELENİ YAPTIM'
Hayatında ideallerinden vazgeçmemeni dilerim..
Başarılar....