Mesajı Okuyun
Old 06-08-2010, 14:19   #1
Ayrılık

Varsayılan boşanma sonuçları

Merhaba,
Öncelikle böyle bir site kurduğunuz için teşekkür ederim.
Eşimden ayrılmak üzereyim ve aşağıdaki sorularıma cevap verirseniz sevinirim. 1998 yılında eşimle severek evlendim. İ...' de ev hanımı olarak yaşamaya başladım.1 yaşında kızım, 7 ve 12 yaşlarında iki oğlan çocuğumuz oldu. Yaklaşık üç ay önce bir gün eşimle tartıştık ve bana bir tokat attı. Bunu hazmedeyip K...'de bulunan ailemin yanına gittim. Eşim sürekli dönmemi istiyor. Tokattan dolayı yüzüm morardı ancak herhangi bir sağlık raporu almadım. Ancak morarıklığı ailemden pekçok kişi gördü. Evden ayrılırken 12 yaşındaki oğlumu götürmek istedim ancak babasına düşkün ve onunla kaldı. Dönmeyi düşünmüyorum.1. Çocukların iyi bir okulları vardı. Herhangi bir gelirim yok, ancak boşanır isem rahmetli babamdan emekli maaşı bağlanacak. Eşim çocuklar ile çok alakalı idi ve ekonomik olarak onlara daha iyi şartlar sağlayabilir. Çocukların velayeti ne olur. 2. 1995 yılında eşimin babası kendi adına kooperatif ödemeleri yapıp, tapu esnasında tapuyu eşimin üzerine yaptığı ancak eşimin katkısı olmayan bir daire var buradan bir hak talep edebilirmiyim. 3. eşimin 2006 yılında girdiği ödemeleri henüz bitmemiş ancak bu süreçte babasınında banka havaleleriyle gönderdiği yardımlarında olduğu bir dairemiz var mal paylaşımında bu daireden hak alabilecekmiyim. 4. Eşimin attığı tolattan dolayı manevi tazminat davası açabilirmiyim. 5. Ben ve bildiğim kadarıyla eşim henüz kanuni bir süreç başlatmadı. Ancak terk davası açabileceğini duydum sizin öneriniz nedir.
ilginize teşekkürler.