Mesajı Okuyun
Old 20-11-2018, 23:32   #1
Konuk

Soru Doktor ilgisizliği yanlış tanı

Merhaba,
29.10 2018 günü özel bir hastanede doğum yaptım. Doğumdan sonra bebeğimi her emzirdiğimde ağzından burnundan sütler çıkıyor bebeğim boğuluyordu. Mos mor olana kadar nefessiz kalıyor hiç bir şekilde beslenemiyordu. Hastanenin çocuk doktoru bebeğimi kontrol etti ve herhangi bir sorun olmadığı sekresyonu olduğunu, hamilelikteki anne sıvısını doğumdan sonra bu şekilde atıldığını paylaştı.

Bebeğimim şekerine bakmak için mama ile beslediklerinde bebeğim doktorun elinde mosmor oldu boğuluyordu

Oksijen seviyesinin %100 olduğunu, burnundan defalarca hortum sokup midesini kontrol ettiğini belirterek bizi hastaneden taburcu ettirdi.

2 gün sonra tekrar gelip muayene olmamızı istedi.

Eve geldik bebeğimi her emzirdiğinde boğuluyor tum sütü öksürerek burnundan çıkartıyordu.

Tekrar hastaneye gidip farklı doktora muayene ettirdiğimizde bebeğimizde özofagus atrezisi olduğunu ögrendik. Bu teşhis bebekler doğar doğmaz konulup anneye bile verilmeden ameliyat ediliyormuş.

Benim bebeğimin yemek borusu ve soluk borusu birbirine yapışık, yemek borusu da midesine inmiyordu. Bebeğimi ameliyat için üniversite hastanesine sevkettiler ve bebeğime mucize bebek dediler. Çünkü benim çocuğum doğar doğmaz 5 gün boyunca aç kalmış ve bütün emdiği sütler akciğerlerine kacma riski vardi ki çok sükür bebegim emdikten sonra yüź ustü çevirip kusturuyordum.

2 gün hastanede yatıp bebeğimin bu hastalığını teşhis edemeyip, taburcu eden doktora manevi tazminat davası açmak istiyorum. Acaba kazanma durumum nedir, sizce boşa mı savaş vermiş olurum?