Mesajı Okuyun
Old 07-11-2006, 15:15   #2
ISIL YILMAZ

Sn.av.emre,
5015 s.y. madde 3 e göre, EPDK lisans gerektiren faaliyet ve işlemlerin kapsamlarını belirleyen düzenlemeler yapmaya yetkili kılınmış. EPDK'nın internet sitesine girirseniz bir duyuru yapıldığını göreceksiniz. Bu duyuruda,

"Yeni uygulama ile Kurumumuzca sadece tarımsal amaçlı satış için kullanılacak olan araçların plaka numaraları izlenecektir. Bayilik lisansına tarımsal amaçlı satış aracı (tanker) işletmek isteyen kişiler, mevcut uygulama paralelinde, başvurularında taşıma yetki belgesinin yanı sıra taşıt belgesi listesi, (taşıt listesi) taşıt kartı ve sayaç muayene cüzdanı da ibraz edilecektir. " ifadesini göreceksiniz.

Bence EPDK'yı aramanız ve bizzat oradaki yetkililerden bilgi istemeniz iyi olur. Çünkübu duyurudan başka birşey ben de bulamadım. ( Benim de EPDK ile "küçük" bir sorunum var da )

Eğer bu faaliyet yasanın gösterdiği şekilde lisans kapsamında gösterilmemişse itiraz edip dava açmakta fayda var. Ancak idari para cezası AATUHK'a bağlanmış, yani itiraz ödemeyi durdurmayacak. Birödemeyapmak zorunda kalırsanız bunu da ihtirazı kayıtla yapmanızı tavsiye ederim.

Saygılar.