Mesajı Okuyun
Old 09-01-2009, 15:04   #1
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Varsayılan Davadan Vazgeçme

Merhaba,sitedeki forumları okudum iyice kafam karıştı.Alacak davasında müvekkil(davacı) davadan vazgeçmek istiyor.Fakat daha sonra dava açmak isteyebileceğini düşünerek feragat değil de vazgeçme olarak belirttim.
Fakat vazgeçmeyi feragat gibi değerlendirenlerde var.Aşağıda belirttiğm gibi dilekçemi yazdım.Bu konuda bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirm.Ben feragatta davanın red edilmesi gerktiğini, vazgeçme de ise dosyanın işlemden kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.Bir de bu durmuda harç ödememiz gerekir mi?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...Saygılarımla

SULH HUKUK MAHKEMESİNE
BURDUR

Dosya No………..:
Duruşma Günü…..:

DAVADAN VAZGEÇEN
DAVACI......................................:

VEKİLİ…………………………...:

DAVALI…………………………:

TALEP KONUSU……………….avadan vazgeçme

AÇIKLAMALAR……………….:Yukarıda dosya numarası ve duruşma günü belirtilen tazminat davasının takibinden müvekkilin davalı ile aralarında anlaşması sebebiyle vazgeçiyoruz.

Vazgeçmenin kabulü ile dosyanın işlemden kaldırılmasını talep ediyoruz.Gereğini saygılarımızla arz ederim.

DELİLLER……………………..:Her türlü delil

HUKUKİ NEDENLER………...:HUMK m.91-95 ve ilgili yasal mevzuat

SONUÇ VE İSTEM………….:Yukarıda açıklanan nedenlerden, müvekkilin davalı ile aralarında anlaşmasından dolayı davadan vazgeçiyoruz.Vazgeçmenin kabulüne ve dosyanın işlemden kaldırılmasına karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim.

.