Mesajı Okuyun
Old 24-01-2006, 14:34   #1
tayyare

Varsayılan 18 Uygulaması (belediye Oyunu)

merhaba,
benim belediye sınırları icinde bir arazim var. imar uygulaması gecirdi. arazinin bir kısmı yola diger bir kısmı da kamulastırıldı. 18 uygulaması yapıldıgı icin bir bedelde odenmedi. daha sonra ogrendimki o kamulastırılan alana baska bir sahıs sahip olmuş. yontem şu onun araziside kamulastırılıyor ve kamulastırma bedeli olarak benim arazim ona veriliyor.
1-) ben benim arazimden koparılarak baska bir sahsa verilen yeri tekrar alabilir miyim? (benim arazim stratejik bir yerde ve bir sekilde oraya "konmus" oluyor o sahıs.)
2-) imar adasının büyük kısmına sahip olmama ragmen belediye bana yuzde .. ticaret imarı, o diger sahısa, imar adasının geri kalan küçük bir kısmına sahip yuzde .. konut imarı varmiş. belli ki belediye bu adamı cok seviyor, ben ona verilen imarı nasıl duzeltebilirim, plancılıgada aykırı bu durum.
3-) belediye hareketlerinde cok cesur oldugu icin belediyenin ustune gitmeye korkuyorum cunku beni durdurmak icin benim arazimin tamamını istimlak etmeye veya imar planında arazimi otopark yapmalarından falan korkuyorum korkmakta haklımıyım
saygılar