Mesajı Okuyun
Old 22-04-2017, 10:45   #1
Konuk

Varsayılan boşanma evresinde kadın olarak haklarım nelerdir?

Merhaba;
kocamla 3 yıldır evliyiz ve iki ay kadar önce beni sevmediğini ileri sürerek ayrılmak istediğini söyledi.ev işlerini,yemek gibi işleri düzenli yapmadığımı tartışmalar olduğunda dik başlı olduğumu bu durumunda sevgisini bitirdiğini söyledi.(bu arada çalışan bir bayanım)yaklaşık bir ay kadar öncede evdeki eşyalarını ve bana ait ziynet eşyaları alarak ailesinin yanına gitti. benimde evde kalmamam için psikolojik baskı uyguladı anahtarı değiştireceğini yada evi satacağını söylemek gibi. ama evden çıkmadım(oturdugumuz ev kayınpederimin üzerine)
kendisine yüz bin tl para karşılığında boşanacagımı ve tüm ziynetler eşyalar dahi kendisinde kalması yönünde teklif sundum onuda kabul etmiyor.
ailesi ise baştan beri evliliğimiz için olumlu düşünmüyordu. istediğim parayı duyuncu 180 derece dönüş yapıp bizim evde yaşayın bizim desteğimizle toparlanırsın diyorlar(destek değil köstek oldular buna dair eşime yolladıkları mesajların ekran görüntüsü de elimde mevcut)
sormak istediğim.
anlaşmalı boşanma olduğu takdirde belirtilen mevlanın ödenmesi için yasal bir yaptırım varmı yani başta kabul edip sonradan ödemezse hakkım ne olacak?
ikinci eşimin evi terkettiğini ve ziynetleri alıp götürdüğünü nasıl ispatlayabilirim.
üçüncüsü evden çıkmam durumunda haksız duruma düşermiyim?izlemem gerek yol nedir)
şimdiden çok teşekkür ederim