Mesajı Okuyun
Old 21-08-2008, 14:00   #164
uye8490

Sigara kullanıcısı olduğum dönemlerde (dört ay öncesinden bahsediyorum) günün ilk sigarasından sonra ,sanki çalan tüm telefonlar birer felaket haberi verecek,birilerine bir yerlerde çok kötü bir şey olacak,televizyonu açtığımda yine yürek daraltıcı haberlerle yüz yüze geleceğim,birilerine ,tanıdık veya tanımadık birilerine çok kötü bir şeyler olacak gibi bir iç sıkıntısı istila ederdi içimi,boğazımı.

Belki istemememe rağmen kurtulamadığım kötü bir alışkanlıktan dolayı duyduğum suçluluğun beynimde ve yüreğimde yarattığı tahribattı bu ,bilmiyorum.

Ama bildiğim ve asla unutmadığım tek şey şu an burnuma gelen sigara kokusunun bile ,o korkunç felaket senaryolarının boğazımı sıkarcasına yarattığı iç sıkıntıyı yaratmaya yettiğidir.
Bundan dolayı kokusuna bile tahammül edemiyorum artık ve bundan dolayı artık asla bir sigara kullanıcısı olmayacağıma eminim.

Sigara bizim varlık sebebimiz olamaz.Ama O'nun varlık sebebi biziz ve O'nu yok etmek kendi elimizde.Bu yürek daraltıcı alışkanlıktan her insan kurtulabilir.